Nortrek Easy Vetoketjulliset nastakengät
Nortrek Easy Vetoketjulliset nastakengät
Valitse vaihtoehto
36
37
42
43
44
Heti varastosta, lähetetään 1-3 arkipäivässä
Saatavilla Vantaan myymälästä
Osumakuja 3
Aukioloajat:
Ma-Pe: 11-19
La: 10-16
Saatavilla Tampereen myymälästä
Kohmankaari 3
Aukioloajat:
Ma: 11-18
Ti-Pe: 10-17
La: 11-16
Saatavilla Vantaan myymälästä
Osumakuja 3
Aukioloajat:
Ma-Pe: 11-19
La: 10-16
Saatavilla Tampereen myymälästä
Kohmankaari 3
Aukioloajat:
Ma: 11-18
Ti-Pe: 10-17
La: 11-16
Saatavilla Tampereen myymälästä
Kohmankaari 3
Aukioloajat:
Ma: 11-18
Ti-Pe: 10-17
La: 11-16
Ei saatavilla Vantaan myymälästä
Osumakuja 3
Aukioloajat:
Ma-Pe: 11-19
La: 10-16
Saatavilla Vantaan myymälästä
Osumakuja 3
Aukioloajat:
Ma-Pe: 11-19
La: 10-16
Saatavilla Tampereen myymälästä
Kohmankaari 3
Aukioloajat:
Ma: 11-18
Ti-Pe: 10-17
La: 11-16
Saatavilla Vantaan myymälästä
Osumakuja 3
Aukioloajat:
Ma-Pe: 11-19
La: 10-16
Saatavilla Tampereen myymälästä
Kohmankaari 3
Aukioloajat:
Ma: 11-18
Ti-Pe: 10-17
La: 11-16
Tästä löydät huippuhelposti puettavat nastakengät! Hanki nyt vaivatonta lisäpitoa talveen Nortrek Easy -nastakengillä. Näissä nastakengissä yhdistyy mukavuus, pito, lämpö ja kepeys.
Nortrek Easy -nastakengät on suunniteltu erityisesti helppokäyttöisyyttä silmälläpitäen. Nämä nastakengät yhdistävät mukavuuden, käytännöllisyyden ja tyylin, ja ne on tehty kestämään vaativimmatkin pohjoiset sääolosuhteet. Näissä kengissä on ajateltu pukemisen helppoutta: kengän etuosassa sijaitsee leveä vetoketju, nilkkapuolelta löytyy takalenkit ja kengän sivuissa on joustinkappaleet.
Katso esittelyvideo Nortrekin Easy nastakengistä:
Nastakenkien pohja tarjoaa paitsi vankan pidon myös huippuluokan iskunvaimennuksen, tehden liikkumisesta miellyttävän kokemuksen talvisissa olosuhteissa. Pohjassa on 15 kovametalli Tungstenista valmistettua nastaa, jotka tukevat kävelyä märillä ja jäisillä pinnoilla, eikä nastojen irtoamista tarvitse pelätä.
OMINAISUUDET:
- Erittäin pitävät kovametallinastat (15 kpl)
- Pitävä ja rullaava TPR-lämpökumipohja
- Tilava pohjan muotoilu ja leveä lesti
- Puolikorkea malli
- Iskuvaimennettu ja lämpöä eristävä kevyt EVA-välipohja
- YKK-vetoketju pukemisen helpottamiseksi
- Joustinkappaleet sivuilla
- PU-vahvistettu jalkaterä suojaa vedeltä
- Roiskeenkestävä Ripstop-nylon pintamateriaali on kestää kulutusta
- Lämmin, kevyt vuori
Nortrek Easy -nastakenkien ulkopinta on valmistettu vettä hylkivästä ja kestävästä Ripstop-nylonista, mikä tekee niistä välttämättömät Suomen vaihteleviin sääolosuhteisiin. Jalkaterä on vahvistettu PU-nahalla, eli jalat pysyvät kuivana talvisessa säässä. Joustavat resorit varren sivuilla helpottavat kengän pukemista, ja lämmin vuoraus pitää jalat lämpiminä myös kylmällä.
Oman koon valitsemista helpottaa tuotesivulta löytyvä Kokotaulukko, josta löydät myös vinkit jalan mittaamiseen! Selaa hieman alaspäin löytääksesi Kokotaulukko-kohdan.
Nortrek Easy -nastakengät eivät ole pelkästään käytännölliset, vaan ne on suunniteltu silmää miellyttäväksi ja ne ovatkin tyylikkäät ja ajattomat designiltaan.
Nastakengät tuovat vakautta ja lämpöä jokaiseen talviseen ulkoiluhetkeen. Hanki Nortrek Easy -nastakengät nyt – astu luottavaisin askelin talven seikkailuihin!
Kevään lenkkipoluille suosittelemme lenkkareita muistuttavia Step-nastakenkiä, jotka tuovat pitoa juoksukauden alkuun. Alla olevasta videosta voit katsoa, kuinka paljon nastakengät helpottavat liukkaalla kävelyä.
| Koko EU | Kengän sisämitta cm |
| 36 | 23,9 |
| 37 | 24,5 |
| 38 | 25,1 |
| 39 | 25,8 |
| 40 | 26,4 |
| 41 | 27,3 |
| 42 | 28,1 |
| 43 | 28,6 |
| 44 | 29,2 |
| 45 | 30 |
| 46 | 30,6 |
| 47 | 31,2 |
Mittaa jalkaterän pituus alla olevan ohjekuvan mukaisesti. Suosittelemme jättämään kenkään liikkumavaraa 1-2 cm. Mikäli jalkaterän pituus on 28 cm, suosittelemme kenkiä joiden pohjallinen on 30 cm pitkä.
KÄYTTÖOHJE
Arvostelut
Asiakkaiden arvostelut
Pitoon , voi melkein juosta näillä ja helppoon ja vaivattomaan jalkaan laittoon.
Nastakengät vastasivat täysin odotuksiani.
Lisää plussaa nopeasta toimituksesta.
Suosittelen ??
Plussaa on, että kengissä todella hyvä pito peilijäisellä alustalla ja kenkä mielyttävän tuntuinen jalassa.
Miinusta on, että kenkien vetoketjut eivät toimineet ja toisen kengän vetoketju meni rikki jo lyhyen käytön jälkeen.
Hyvä pito, miinuspuolena : vetoketjut ei pysy kiinni, toisesta katkesi vedin
Har fungerat bra
Bra sko, men har tyvärr problem att dragkedjan delar sig, kan inte dra upp den riktigt. Problemet uppstod efter några dagars användande.
Todella mahtavat nastakengät. Todellakin pitävät myös kovassa jäässä. Ehkä olisin tilannut yhtä kokoa suuremmat kuin normaalisti, mutta näilläkin pärjää. Vasemman jalan kengän vetoketju on kyllä hieman ongelmallinen, kangasosa jää vetoketjun väliin eikä tahdo aueta, onneksi saa jalasta pois niin saa paremmin irrotettua kankaan vetoketjun välistä ?

