FitNord Aqua Miesten märkäpuku, L-koko

FitNord Aqua Miesten märkäpuku, L-koko

4.6 / 5

69,99 €
Valitettavasti tämä tuote on loppuunmyyty. Saattaisit kuitenkin pitää näistä tuotteista:
Viimeisen 30 päivän alin hinta: 37,90 €

Nyt ei tarvitse odotella hellekelejä nauttiakseen suppailusta ja vesiurheilusta, sillä laadukas FitNord Aqua -märkäpuku lämmittää käyttäjää viileämmälläkin säällä!

FitNord Aqua -märkäpuku on erinomainen valinta monipuoliseen vesiurheiluun, kuten suppaukseen, melontaan ja purjelautailuun. Puku sopii hyvin myös uintiin ja snorklaukseen Pohjoismaiden viileämmissä vesissä. Märkäpuku eristää lämpöä nimensä mukaisesti myös märkänä ja pitää vilukissatkin lämpimänä, vaikkei lämpötilamittari kiipeäisi hellelukemiin.
  • Pitää kehon lämpimänä myös viileällä kesäsäällä
  • Erittäin joustava malli, joka on helppo pukea
  • 3 mm paksu premium-neopreeni tuntuu miellyttävältä päällä
  • Lyömätön hinta-laatusuhde
Mikäli märkäpukua käytetään pääosin vedessä esimerkiksi uidessa, on veden suosituslämpötila 12–17 astetta. Jos pukua käytetään pintavesiurheiluun, kuten suppaukseen tai surffaukseen, toimii puku myös viileämmässä säässä erinomaisesti. Puvun lämmitysominaisuuksiin vaikuttavat veden lämpötilan lisäksi ilman lämpötila, tuuli, auringonpaiste ja käyttäjän fyysiset ominaisuudet.

FitNord Aqua -märkäpuvun käyttömukavuus on hintaluokassaan ylivoimainen markkinoilla oleviin muihin malleihin verrattuna. Se on valmistettu erittäin joustavasta ja pehmeästä premium-laadun neopreenistä, joka tuntuu miellyttävältä päällä eikä rajoita liikkumista. Märkäpuku sopii kaikille vartalotyypeille, eikä monien märkäpukujen tavoin purista ihoa ikävästi. Puvun suuaukot on muotoiltu niin ettei vesi pääse virtaamaan puvun sisässä. Miesten malli jättää hyvin liikkumatilaa myös leveimmille hartioille. Vetoketju löytyy märkäpuvun takapuolelta ja siinä on pitkä naru, josta vetämällä kankeammatkin käyttäjät saavat vetoketjun helposti itse kiinni.

Katso tästä FitNord Aqua Märkäpuvun esittelyvideo:


Huom! Puvun mitoitus on reilu, joten jos olet kahden koon välillä, suosittelemme valitsemaan pienemmän koon. Katso sopiva koko yllä olevasta kokotaulukosta - muistathan, että neopreeni venyy päällä runsaasti ja puvun tulee olla ihonmyötäinen, joten sopivan kokoisen puvun mitat ovat useita senttejä omia mittojasi pienemmät. Kuvan malli on 183 cm pitkä, painaa 95 kg ja käyttää kokoa L. Viileällä säällä suosittelemme myös neopreenitossujen, -hanskojen sekä pipon käyttöä.

Tekniset tiedot:
  • Miesten malli, L-koko
  • Väri: tummansininen/ musta
  • Paksuus: 3 mm
  • Vetoketjun sijainti: takaosa
  • CE-merkitty
  • EN 14225-1:2017 hyväksytty
  • Veden lämpötila: 12-17 astetta, +/- 5 astetta

Huuhtele märkäpuku käytön jälkeen runsaalla puhtaalla vedellä ja tarvittaessa käytä neopreenille tarkoitettua pesuainetta. Märkäpukua ei tule jättää aurinkoon kuivumaan. Luethan aina ohjeet ennen käyttöä ja pesua.

Pidä olo mukavana ja keho lämpimänä vesiurheilun parissa. Tilaa FitNord Aqua -märkäpuku nyt Kuntokaupalta!
  • Malli: Aqua

Arvostelut

Tuotearvostelut
4,6 / 5.0
4.6 / 5
Perustuu 25 arvosteluun

Asiakkaiden arvostelut

4 / 5
Petri Y. 02.07.2024
4 / 5
Katri N. 18.06.2024
Vaihtamalla parani

Ostin rikkoutuneen alkuperäisrepun korvaajaksi. Hyvin mahtui lauta ja välineet - lisävarustekajakkimela ei sen sijaan mahtunut. Tukevampi kantaa, kun lautamme alkuperäinen reppu ja plussaa vetoketjusta.

4 / 5
Minna K. 08.03.2024
Hyvä perusmärkäpuku

Siisti ja edullinen märkäpuku esim. snorklaukseen. L-koko sopii noin kokoa 44 käyttävälle. Hihat ovat muuhun pukuun nähden kireähköt, mutta muuten istuvuus ok.

5 / 5
Liisa K. 28.02.2024
Mukavan joustava märkkäri

Mukava ja joustava märkkäri. Pysyy lämpimänä uima-altaassa useamman ryhmän putkeen.
Puvun väristä myös tullut kehuja, kiva kun ei ole musta :)

5 / 5
Rita Anniina S. 29.09.2023

Puku on hyvä, vähän reilu

5 / 5
Krista H. 23.09.2023
Loisto ostos!

Eka märkäpukuni. Olen todella tyytyväinen tuotteeseen. Ihan mahtavaa, kun ei tarvitse palella uidessa viileässä vesissä. Puvun pukeminen on helppoa. Kokokin oli ihan ok, ehkä olisin voinut ottaa yhtä pienemmän, nyt otin sen, jota normaalisti käytän. Tämäkin koko toimii kuitenkin oikein hyvin!

4 / 5
Heli K. 21.08.2023
Hyvä puku joustolla

Olen pitkään etsinyt märkäpukua, joka ei kiristäisi kaulan ja hartioiden kohdalta. Tämä puku on materiaaliltaan ihanan joustava ja paras sovittamistani puvuista.
Myös kauniin värinen?

4 / 5
Jonne K. 18.08.2023

Laadukasta tekoa

5 / 5
Helena R. 11.08.2023
Sup-laudan kassi

Todella hyvä materiaali ja tilava, 10 tähteä vois antaa!

4 / 5
Markku N. 06.08.2023

Hinta / laatu kohdallaan